• stroze@stanislawkogut.pl
  • 33-331 Stróże 413

Wydarzenie

Pielgrzymka Madryt – Lourdes – Barcelona - Montserrat – 9 DNI   

 

DZIEŃ 1    PRZYLOT DO MADRYTU
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie, odprawa bagażowa  o godz. 11.30 i wylot do Madrytu o godz. 13.30. Przylot na lotnisko w Madrycie o godz. 17.10, odbiór bagaży, objazdowa tura po Madrycie, przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Madrytu.

DZIEŃ 2    MADRYT
Po śniadaniu przejazd na całodzienne zwiedzanie stolicy Hiszpanii, m.in.: Pałac królewski - Palacio Real, Kościół San Isidoro, Katedra Almudena konsekrowana przez św.Jana Pawła II, plac Plaza de La Villa z budynkiem Ratusza,  główny plac Starego Miasta - Plaza Mayor,  Bazylika Matki Bożej na Kolumnie (del Pilar) oraz plac Puerta del Sol – środek Madrytu i całej Hiszpanii. Powrót na obiadokolację i nocleg w ok. Madrytu.

DZIEŃ 3    AVILA - BURGOS
Po śniadaniu przejazd do Avili, miasta św. Teresy.  Zwiedzanie miasta otoczonego imponującym średniowiecznym murem obronnym: gotycka katedra, klasztor San José, bazylika Św. Wincentego, dom rodzinny św. Teresy. Przejazd do Burgos - zwiedzanie przepięknego klasztoru Real Monasterio de las Huelgas                           z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych oraz imponującej gotyckiej katedry Santa Maria z XIII w., trzeciej co do wielkości w Hiszpanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Burgos.

DZIEŃ 4        SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie i przejazd do znanego kurortu na Biskajach, do „perły północy”, czyli San Sebastian. Przydomek tego miasto urokliwego miasta, zawdzięczany jest położeniu pośród malowniczego wybrzeża. W tym zabytkowym mieście na uwagę zasługują: Zamek Urgull oraz  kościoły  San Vicente oraz Santa Maria del Coro. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 5 - 6    LOURDES
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia                  w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

 

DZIEŃ 7    SARAGOSSA  
Śniadanie i wyjazd do Sarragosy. Zwiedzanie starówki oraz nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej El Pilar                 w Saragossie, w tym bazyliki wybudowanej w miejscu objawienia się Matki Bożej św. Jakubowi Starszemu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Barcelony.

DZIEŃ 8    BARCELONA
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony – zobaczymy niesamowite, choć wciąż nieskończone  dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, dzielnicę gotycką, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego- Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila oraz Casa Batillo.  
Odbędziemy spacer deptakiem Las Ramblas do dzielnicy portowej z Kolumną Krzysztofa Kolumba.
Przejazd  do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9    MONTSERRAT
Śniadanie, przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Zwiedzanie sanktuarium z figurką La Morenety  - Czarnej Madonny - patronki Katalonii. Transfer na lotniskow Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 15.05, wylot do Polski o godz. 17.05. Przylot na lotnisko Okęcie w warszawie o godz. 20.00, zakończenie pielgrzymki.  

Cena pielgrzymki dla grupy:

39 – 35 os.    34 - 30 os.    29 – 25 os.
3590 zł    3750 zł    3950 zł

Termin:     10.08 - 18.08.2017

Cena obejmuje:
-    Przeloty wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (bagaż podręczny do 10 kg, bagaż główny 2 szt. do 20 kg)
-    Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***, pok. 2, 3-os. z łazienkami, TV i klimatyzacją  
-    Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji  3-daniowych (w hotelach lub restauracjach samoobsługowych)
-    Transfery klimatyzowanym  autokarem wg programu
-    Opiekę i informację turystyczną pilota
-    Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat klimatycznych i miejskich, ew. opłat za komunikację miejską, itp.            (na ten cel należy posiadać ok. 120 €/os.),
- napojów do obiadokolacji,
- ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
-    dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
-    na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł
-    przewidziana jest codzienna Msza święta
-    program jest ramowy i może ulec zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.