events

No events

News

Mieszkańcy Nowego Sącza ale również osoby z regionu, które korzystają z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego mogą od wczoraj cieszyć się z funkcjonalności nowego dworca MPK, usytuowanego przy ul. Kolejowej.

Obiekt posiada dwie kondygnacje. Na parterze budynku znajduje się poczekalnia dla pasażerów wyposażona w tablicę informacyjną, Punkt Obsługi Klienta, lokale usługowo-handlowe oraz publiczna toaleta. Co ważne, jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość inwestycji zrealizowanej praz Miasto Nowy Sącz to aż 11 milionów złotych, część z tych środków pochodziła z Funduszy Europejskich.

Read more

Ostatnio gosciłem w gminie Łącko, gdzie odbywał się I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Z podziwem przyglądałem się przygotowanym przez Panie potrawom, nawiązującym do tradycyjnej kuchni naszego regionu. W Kołach Gospodyń Wiejskich drzemie ogromny potencjał, zwłaszcza kultywowanej przez Panie tradycji. Dzisiaj chętnie sięgamy po produkty ekologiczne, naturalne, dlatego dobrze by środowiska te mogły wytworzone przez siebie produkty sprzedawać.

Read more

Inicjatywa goni inicjatywę, tak można powiedzieć o Gminie Korzenna, w której od wielu lat bardzo dobrze gospodarzy Leszek Skowron. Tym razem, w niedzielę – 6 października w Posadowej Mogilskiej oddano do użytku salę wielofunkcyjną w Szkole Podstawowej. Uroczystość została połączona z organizowanym przez szkołę Świętem Rodziny, stąd odbył się festyn, podczas którego przeprowadzono liczne konkursy, loterię fantową oraz mecze rodzinne. Wieczorem zaplanowano zabawę taneczną. Powstała sala to spełnienie marzeń lokalnej społeczności, uczniowie odbywali lekcje wychowania fizycznego na korytarzu. Serdecznie gratuluję Panu Wójtowi tego, że te marzenia udało się spełnić, a sala niech służy jak najlepiej młodzieży. Obyśmy się doczekali jakiegoś mistrza olimpijskiego pochodzącego z tej miejscowości.

Read more

Udział w sesjach Rad Gmin, Miast czy Powiatu traktuję jako doskonałą okazję do tego aby wiedzieć, co „piszczy” w danym samorządzie. Interpelacje składane przez radnych w imieniu mieszkańców, są dla mnie uzupełnieniem wiedzy o problemach z jakimi spotyka się społeczeństwo. W ostatnim czasie uczestniczyłem w Sesji Rady Miasta Nowego Sącza oraz Sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Read more

Drodzy Druhowie OSP Sękowa, Szanowna Pani Wójt Małgorzata Małuch, serdecznie gratuluję Wam nowego samochodu strażackiego! Życzę aby sprawował się jak najlepiej, jednak niech będzie jak najmniej okazji do tego by był potrzebny.

Read more

Samorządy chętnie inwestują w infrastrukturę sportową. Dzisiaj w Staszkówce (Gmina Moszczenica) wspólnie z Panem, Wójtem Jerzym Wałęgą oraz zaproszonymi gośćmi oficjalnie przecięliśmy wstęgę otwierając nowoczesną halę sportową przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Niezmiernie cieszę się, że uczniowie tej szkoły będą mogli korzystać z komfortowej sali gimnastycznej, której dotychczas nie było. Życzę by słowa Jana Pawła II widoczne dzisiaj na przygotowanej dekoracji: „Oby sport promował radość życia, odpowiedzialność, zdolność do poświęceń i szacunek dla każdego człowieka” były zawsze w Waszych sercach.

Read more

Nowy samochód OSP Nowy Sącz – Biegonice robi niesamowite wrażenie. Symboliczne przekazanie kluczyków do wozu nastąpiło w miniony wtorek na płycie rynku w Nowym Sączu. Wręczenia dokonał Prezent Ludomir Handzel. Zakup średniego samochodu pożarniczego dla jednostki był możliwy dzięki montażowi finansowemu: WFOŚ/NFOŚ – 260 tys. zł., KSRG – 200 tys. zł., Miasto Nowy Sącz – 250 tys. zł., Samorząd Województwa – 50 tys. zł. oraz środki własne OSP – 189,6 tys. zł. Wartość wozu to około 950 tys. zł. Serdecznie gratuluję druhom OSP Nowy Sącz – Biegonice pozyskania środków na nowy wóz strażacki. Ich wytrwałość oraz zapał przyniosły efekty, z których tak naprawdę korzystać będą wszyscy mieszkańcy. Trzeba pamiętać,  że dobre wyposażenie druhów strażaków to przede wszystkim bezpieczeństwo samych mieszkańców. Oby okazji do wykorzystania nowego wozu było jak najmniej, a jeśli już to niech służy jak najlepiej. 

Read more

Ostatni weekend spędziłem na spotkaniach z wyborcami w powiecie gorlickim oraz nowosądeckim. Jarmark Św. Michała w Ropie oraz VIII Hubertus okręgu krynickiego i nowosądeckiego PZŁ. Dziękuję za miłe przyjęcie i do zobaczenia za rok.

Read more

Imponujące sala gimnastyczna o wymiarach 12 na 24 metry, w pełni wyposażona m.in. bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki i siatkę wraz z osprzętem do siatkówki powstała w Jasiennej Gmina Korzenna. Końcem września uczestniczyłem w otwarciu tej inwestycji. Dzięki nowej sali gimnastycznej uczniowie mogą odbywać zajęcia z wychowania fizycznego w komfortowych warunkach. Do ich dyspozycji są także szatnie i łazienki, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja w infrastrukturę sportową to dobrze ulokowane środki. To właśnie hale sportowe czy boiska wielofunkcyjne są kuźnią talentów.

Read more
«12»