events

No events

News

O godz. 10.00 dokonałem otwarcia „Święta Wiosny”, które po raz drugi zostało zorganizowane przez Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej oraz Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Read more

Spotkanie odbyło się w domu Polsko-Słowackim w Gorlicach, a jego tematem były bieżące problemy służby zdrowia, szpitali, lekarzy i pielęgniarek. Środowisko medyczne zwróciło uwagę na potrzeby zmian w kształceniu pielęgniarek i lekarzy oraz uregulowaniu norm zatrudnienia. Zaproszone Panie poinformowały o propozycjach kierunków reform w służbie zdrowia        i odpowiadały na liczne pytania i wątpliwości nurtujące uczestników spotkania.

 

Read more

 W dniu21 kwietnia 2017 roku, odeszła do Pana nasza Droga Siostra Maria Bożena  Julia Pieróg. Do Zgromadzenia Sióstr św.Dominika została przyjęta w listopadzie 1949 roku. W sierpniu 1951 roku złożyła pierwszą profesję zakonną; pięć lat później – profesję wieczystą. U początków życia zakonnego katechizowała, była zakrystianką, zajmowała się szyciem, gotowaniem i prowadzeniem domu. Po profesji wieczystej większość swego życia zakonnego poświęciła ofiarnej pomocy chorym i cierpiącym. Służyła na  placówkach w Lublinie, Maciejowej, Wrocławiu, Korzennej, Nozdrzcu, Wielowsi, Jodłowniku i Białej Niżnej. Kilkakrotnie była przełożoną wspólnot. Zmarła w bialskim klasztorze, w otoczeniu modlących się sióstr. Dzisiaj została odprawiona Msza św. pogrzebowa i  wraz z mieszkańcami  nie tylko Białej Niżnej ale także nawet odległych stron kraju, uczestniczyłem  w ostatniej drodze siostry Marii Bożeny.
,, Dobry Jezu a nasz panie daj jej wieczne spoczywanie’’

 

Read more

W dniach 22-23 kwietnia 2017 r. uczestniczyłem w IX Małopolskim Konkursie Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych. „Pogórzańskie Gody”, to finałowy konkurs wydarzeń folklorystycznych, odbywających się w województwie małopolskim, w których udział biorą dorosłe zespoły i grupy regionalne. Konkurs ma na celu ochronę najcenniejszych wartości kultury ludowej, wyrażonych w obrzędach, zwyczajach, muzyce, śpiewie, tańcu i gwarze. Bierze w nim udział kilkanaście najlepszych grup, wyłonionych drogą kwalifikacji na przeglądach powiatowych i regionalnych. Współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej. Najlepsze zespoły kwalifikowane są na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Na zakończenie konkursu  serdecznie podziękowałem organizatorom oraz wszystkim występującym zespołom i grupom,  za wieloletni udział w krzewieniu kultury ludowej naszego regionu oraz życzyłem dalszych sukcesów i kontynuacji tej pięknej tradycji przez następne lata.

Read more

Po Mszy Św. pod przewodnictwem księdza infułata odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego i akt zawierzenia, a następnie wyruszyliśmy w procesji wokół świątyni. Kolejna część uroczystości odbyła się na placu przy remizie OSP gdzie przy akompaniamencie orkiestry odśpiewano hymn państwowy. Następnie pod figurą Św. Floriana przedstawiciele władz samorządowych , parlamentarzyści, policjanci oraz strażacy złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Read more

Heniu na zawsze pozostanie w mojej pamięci i wszystkie chwile które dane nam były wspólnie przeżyć. Bardzo go ceniłem  za to że miał mocne, i dobre poglądy w sprawach politycznych.  Dzisiaj  pożegnałem  mojego kolegę śp. Henia, który  wyruszył w swoją ostatnią drogę i spoczął na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.
,, Pokój Ci wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga, gdzie łza nie płynie, gdzie słyszysz Boga głos serdeczny "Pokój Ci wieczny"

 

Read more

Odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju i Finansów do Komisji Infrastruktury w związku z pismem Przewodniczącego Senatora Stanisława Koguta skierowanym do resortów podczas  konferencji „Ochrona dziedzictwa kolejowego w Polsce”, która odbyła się w dniu 27 marca 2017 r. w Senacie RP.
 Cała treść pisma w załączniku.

 

Read more
«1»